HRVATSKA 2-2 ALBANIJA

Comments · 21 Views

HRVATSKA 2-2 ALBANIJA - KLAUS GJASULA JE POSIO DRAMATIČNO KASNO IZJEDNAČLJIVANJE NAKON AUTOGOLA KAKO JE IZVUČIO REMI PROTIV HRVATSKE

Klaus Gjasula je u srijedu prošao kroz niz emocija. Njegov autogol – samo dvije minute nakon izjednačujućeg pogotka Andreja Kramarića – doveo je Hrvatsku do pobjede od 2-1 protiv Albanije nakon što je bila na putu za slavni gol. Nogometni dresovi Hrvatska Ali Gjasula je napisao posljednji dio scenarija na dramatičan način, pojavivši se kasno u dodanom vremenu kako bi izjednačio golom koji je Albaniji donio prvi bod na Euru 2024.

Klaus Gjasula pratio je autogol izjednačujućim pogotkom u nadoknadi vremena kada je Albanija iznenadila Hrvatsku i osigurala remi 2-2 nakon bez daha susreta u skupini B u Hamburgu.
Sylvinhovi Crveno-crni igrači postigli su najbrži Dječji Nogometni komplet Italija gol u povijesti Eura na svom otvaranju protiv Italije, a ovdje su napravili još jedan brz start kada je Qazim Laci pogodio glavom u 11. minuti.

Albanija je možda bila kriva što je bila previše pasivna u ostatku svog poraza od Azzurra, ali to nije bio slučaj ovom prilikom jer su Kristjan Asllani i Rey Manaj propustili dobre prilike da udvostruče rezultat autsajdera.

Hrvatska je bila klimava na začelju i pješačka u posjedu, ali sve se promijenilo u drugom poluvremenu kada su opkolili albansku obranu.

Pritisak je na kraju rekao s dva gola u dvije minute. Prvo je slavljenik Andrej Kramarić prekrasnim udarcem pogodio donji kut prije nego što je klinički potez s lijeve strane završio zamjenskim Gjasulom koji je skrenuo u vlastitu mrežu nesretnim rikošetom 14 minuta prije vremena.

Međutim, Gjasula bi se iskupio u petoj minuti sudačke nadoknade kada je završio pokret s lijeve strane i zaradio minnowsima neprocjenjiv bod.

Rezultat pokazuje da je Albanija ostala na trećem mjestu iza Italije i vodeće Španjolske, koje obje imaju tri boda ispred prva dva u skupini B koja će Personalizirani Nogometni dresovi Modric se sučeliti u srijedu navečer. Hrvatska je na dnu s znatno inferiornom gol-razlikom.

Hrvati će se sada suočiti s Italijom u ponedjeljak navečer sa svime što treba učiniti kako bi došli do finala, dok će Albanija nastaviti sanjati protiv jednog od favorita turnira Španjolske.
TALKING POINT – KRAJ JEDNE ERE ZA HRVATSKU?
Činilo se da Vatreni toliko dugo nemaju vremena, stigli su do kasnijih faza bezbrojnih turnira s Lukom Modrićem kao draguljem u njihovoj kruni.

Međutim, čini se da su te škripave noge konačno razotkrivene. Ponižavanje protiv Španjolske podiglo je više od obrve, a ovaj iznenađujući remi bio je nešto kraći od snažnog odgovora o kojem su Zlatko Dalić i njegovi igrači pričali uoči ove utakmice, unatoč znatno poboljšanom prikazu u drugom poluvremenu.

Nije gotovo, ali moglo bi biti potrebno nešto posebno da se vidi kako napreduju odavde, čak i mjesto kao najbolja trećeplasirana momčad je težak zadatak s obzirom da završavaju s aktualnim prvakom Italijom i imaju negativnu gol-razliku.

Što se tiče Albanije, kakav duh i želja. Crveno-crni su prestrašili Italiju i mogli su imati nekoliko golova prednosti prije preporoda Hrvatske u drugom poluvremenu. Bit će to još jedan težak meč protiv Španjolske, ali oni su se malo zamislili u natjecanju i La Roja će znati da bi njihovo podcjenjivanje bilo na njihovu štetu.
IGRAČ UTAKMICE - THOMAS STRAKOSHA (ALBANIJA)
Stoper Brentforda obranio je sveukupno osam i bio je ključna uloga u svojoj zemlji koja je zasluženo izvukla nešto iz igre tobogana.

OCJENE IGRAČA

HRVATSKA: Livaković 6, Juranović 7, Šutalo 6, Gvardiol 6, Perišić 7, Modrić 7, Brozović 5, Kovačić 7, Majer 5, Petković 6, Kramarić 7. Zamjene: Pašalić 7, Sučić 7, Budimir 7, Sosa n/a , Baturina n/a.

ALBANIJA: Strakosha 8, Hysaj 7, Ajeti 7, Djimsiti 7, Mitaj 7, Ramadani 7, Asllani 7, Laçi 7, Asani 7, Manaj 7, Bajrami 7. Zamjene: Seferi 6, Gjasulu 7, Hoxha n/a, Daku n /a.
Prijenos utakmice i komentar

VRHUNCI UTAKMICE

11’ - GOL! – Hrvatska 0-1 Albanija: (Laci). Boom! Još jedan šok za mrežu Albanije, rani gol. To je Qazim Laçi koji je pogodio udarcem glavom nakon ubačaja s desnog krila.

31’ - ŠANSA ALBANIJE! U munjevitom protunapadu Kristjan Asllani se oslobađa s lijeve strane šesnaesterca, ali njegov nizak udarac Nogometni dresovi sjajno blokira hrvatski šuter Dominik Livaković.

45+1’ - ŠANSA ALBANIJE! Skoro dva odmah nakon smrti dok Rey Manaj vodi pitomi slobodan udarac glavom s ubačaja s desnog krila u vratareve ruke.

74’ - GOL! – Hrvatska 1-1 Albanija: (Kramarić). Pritisak Hrvatske na kraju govori. Rođendanski dječak, Andrej Kramarić, nalazi se u prostoru s lijeve strane kutije i okreće se unutra prije nego što izreže nisku završnicu u donjem kutu.

76’ - GOL! – Hrvatska 2-1 Albanija: (Gjasula autogol). Dva pogotka u dvije minute Vetrani preokreću utakmicu. Hrvatska je otvorila Albaniju s lijeve strane, a nesretni rikošet od bloka dovodi do toga da Klaus Gjasula skreće u svoju mrežu.

90+5’ - GOL! – Hrvatska 2-2 Albanija: (Gjasulu). Od zlikovca do heroja! Klaus Gjasula iskupljuje svoj autogol lijepim, niskim udarcem koji postiže oštar potez s lijeve strane.